Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova Metrosu'ndan milyon dolarlık 'hoş koku' ihalesi

Moskova Belediyesi, metro vagonlarına aromatizatör tabir edilen koku makinelerinden yerleştirmek için 95 milyon 120 bin ruble, yani 1,3 milyon dolarlık ihale açtı. Söz konusu parayla 2 bine yakın vagona dokuz dakikada bir hoş koku püskürten otomatlardan alınacak.
 
Business FM'in konuyla ilgili görüşüne başvurduğu Yüksek Ekonomi Okulu Konjonktür Araştırmaları Merkezi Direktörü Georgi Ostapkoviç, kulağa komik gelse de pek çok dünya başkentinde benzer uygulamalar olduğunu ve Moskova'nın da geri kalmak istemediğini söyledi.
 
Vector Market Research'ten Dmitri Çumakov da metroyu daha konforlu hale getirecek her uygulamanın yerinde olduğunu düşünenlerden. Çumakov'a göre, bu sayede insanlar kendi araçlarıyla seyahat etmek yerine toplu taşımayı daha çok tercih edebilir. 
 
Çumakov, Moskova'da sırf koku yüzünden metroyla seyahat etmek istemeyen insanlar olduğuna dikkat çekiyor.
 
Business FM ihale katılım başvurularının 7 Haziranda sona ereceğini, ancak projenin ne zaman hayata geçeceğinin belirsiz olduğunu yazıyor.
 
17.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi