Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'dan para transferi maliyeti

Rusya güzel bir haberle daha vitrine çıktı. Dünya Bankası’nın son raporuna göre,  dünyada yurt dışına para transferlerinin en ucuza yapıldığı üllke Rusya oldu. 
 
Rapora göre, Rusya’dan yapılan para transferinin maliyetin 2020’de yüzde 2,1 iken bu yıl yüzde 1’e düştü.
 
Rusya'dan en maliyetsiz transfer Gürcistan'a yapılıyor.

Diğer yandan pandemi yılında para transferlerinde küresel düşüşün, önceki krizlerle karşılaştırıldığında rekor kırmadığına dikkat çekildi. Transfer hacmi 2009'da yüzde 11, 2015'de yüzde 15 azalmıştı. Geçen yıl düşüş yüzde 9,7 ile 56 milyar dolar oldu.

Rusya Merkez Bankası'na göre 2020'de şahıslar  6,2 milyar doları BDT ülkelerine olmak üzere yurt dışına 7,4 milyar dolar yolladı. Geçmişte sadece 2017'de bu rakam 7,3 milyar dolar ile daha düşük gerçekleşti.
 
Dünya Bankası analistleri, koronavirüs krizinin yavaş toparlanması nedeniyle işçi döviz transferlerinin 2021'de yüzde 3,2 daha azalmasını bekliyor.
 
Genel olarak uzmanlar, Kovid-19'a rağmen, 2020'de dünyadaki para havalesi hacminin istikrarlı bir seviyede kaldığını ve yüzde 1,6'lık düşüşün 540 milyar dolar olduğunu vurguluyor.

13.5.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi