Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Putin'den Müslümanlara mesaj

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladığı bir mesaj yayınladı. Rusya lideri mesajında, Müslüman toplulukların ülke yaşamına kattıklarından övgüyle bahsetti.

Rusya lideri Putin’in Ramazan Bayramı mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kutsal Ramazan ayı sona erdi, Rusya’daki Müslümanlar uzun zamandır bekledikleri bu bayramı mutlulukla karşılıyorlar. Ramazan Bayramı asırlardır iyi işler yaparak, muhtaç olanlara ilgi göstererek kutlanıyor ve insanın kendini daha iyi yapma isteği bu bayramda adeta cisme dönüştürüyor.”
 
Sputnik'in haberine göre, Rusya'daki Müslümanların ‘atalarının geleneklerini nesilden nesile aktararak korumakta olduklarını’ kaydeden Putin, mesajına şöyle devam etti:

“Müslüman kurumlar ülkemizdeki yaşantıya aktif bir biçimde katılıyor, devlet ve toplum kurumları arasındaki işbirliğini güçlendiriyorlar. Söz konusu kurumların (pandemiden kaynaklanan) bu zor zamanlarda insanların hayatta kalması, güçlükler ile baş etmesi için yaptıkları faaliyetlerden bahsetmeden geçemem.”
 
Rusya’nın başkenti Moskova’daki camilerde bu sene pandemi nedeniyle toplu bayram namazı kılınmaması kararı alınmıştı.

13.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi