Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da erkekler mi daha çok çalışıyor, kadınlar mı?

Başkentin resmi istatistik servisi Mosstat, şehirde ekonomik açıdan aktif yaştaki nüfusun büyüklüğünü 7,2 milyon olarak açıkladı. Fiilen çalışan insan sayısı ise bundan daha düşük: 7,1 milyon. Ekonomik açıdan aktif nüfus içinde 3,7 milyon erkeğe karşı 3,5 milyon kadın olduğu bildiriliyor.
 
Podmoskovye tabir edilen çevre şehir ve kasabalarda ise çalışma çağındaki nüfusun büyüklüğü, 2,3 milyon erkek ve 2,1 milyon kadın olmak üzere toplam 4,4 milyon, gerçekten çalışan insan sayısı ise 4 milyon. 
 
Mosstat yetkilileri Podmoskovye'de ikamet edenlerin Moskova'dakilere göre, erkeklerin ise kadınla göre daha fazla çalıştığına dikkat çekiyor.
 
Moskovalılar haftada ortalama 35,2 saat çalışırken, Podmoskovyeliler 36,8 saat mesai yapıyor. Öte yandan Moskova erkekler 36,5 saat çalışırken, kadınlar iş yerinde 34 saat geçirmekte.
 
Son olarak, Moskova'da yüksek eğitim görmüş çalışanların sayısı 3,7 milyon olarak açıklandı. Podmoskovye'de ise bu sayı 1,7 milyon.
 
11.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi