Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Yeltsin'in kızı ''Yurt dışında mülküm yok, bulana veririm'' dedi, bulundu!

Rusya Federasyonu'nun ilk devlet başkanı Boris Yeltsin'in kızı Tatyana Yumaşova'nın kocasıyla birlikte Karayip Adaları'nda 15 milyon euroluk lüks villa sahibi olduğu ortaya çıktı. Rusça "Vajnıye İstorii" (Önemli Hikayeler) adlı yayın organının Uluslararası Şeffaflık Örgütü ile birlikte yürüttüğü araştırma sonucu ortaya çıkarılan mülk, sansasyona sebep oldu.

Tatyana Yumaşova, bundan 10 yıl kadar önce internette yayınladığı bir yazıda "Rusya dışında mülk sahibi olmadığını, bulan olursa mülkü kendisine vermeye hazır olduğunu" söylemişti.

Araştırmaya göre, Saint-Barthélemy ya da St. Barths olarak bilinen adadaki mülk, Yeltsinlerin bir akrabasının üstüne kayıtlı. Fakat mülkün alımını gerçekleştiren şirket Yumaşovlar'a ait.

Ülke dışında mülk sahibi olduklarının ortaya çıkması üzerine, gazetecilere açıklama yapan Valentin Yumaşov, mülkü satın almak için Rus bankalarından kredi çektiklerini söyledi. 

Asıl mesleği gazetecilik olan Yumaşov, kayın pederi Yeltsin'in son yıllarında basın danışmanlığı görevini yürütmüştü. 

8.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi