Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da kredi aslanın ağzında: Sadece yüzde 28'i kabul edildi

Rusya’da kriz döneminde kredi şartlarını sıkılaştıran bankaların geri çevirdiği kredi başvurularının sayısında artış sürüyor. Rus medyasında yer alan haberlere göre, ülkede geçen ocak ayında bankaların verdiği kredi kartı sayısı aralık ayına göre yüzde 45 azaldı. 2020’nin aynı dönemine göre ise bu göstergede yüzde 17 düşüş oldu. 

Böylece geçen ay verilen kredi sayısı 578 bine kadar geriledi. 

Ocak ayında yapılan kredi başvurularının yalnızca yüzde 28’ine olumlu yanıt verildi.

Expert adlı kuruluşun banka kredilerinden sorumlu müdürü İvan Uklein, Business FM’e yaptığı değerlendirmede Rusya’da maaşlardaki artışa karşın reel gelirlerin düşmesinin bankaların kredi politikalarına yansıdığını belirtti.

Kredi kartlarının bankalar için en riskli segment olduğuna işaret eden uzman, örneğin konut kredilerinde ise krizin etkilerinin neredeyse hiç hissedilmediğine dikkat çkti.

Uklein, ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının içeriğine bağlı olarak 2021’de Rus bankalarının kredi politikalarının daha liberal veya daha muhafazakar hale gelebileceğini öngördü.

1.3.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi