Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Borsada 10 milyon bireysel yatırımcı

Düşük faizlere parasını yatırmak istemeyenlerin Rusya'da borsaya akını sürüyor. Yıl başından bu yana Moskova Borsası'nda alım satım yapan bireysel yatırımcı sayısı 1,2 milyon daha artarak 10 milyon sınırını aştı.

Ocak ayında borsada yapılan işlem saysı da 1,5 milyon ile rekor kırdı. Borsanın internet sitesinden yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl 5 milyon kişinin ilk kez broker hesabı açtığı bilgisi de yer aldı.
 
Moskova Borsası Başkanı Yuri Denisov, Rusya vatandaşlarının borsaya ilgi göstermesi sayesinde şirketlerin iş geliştirme için yeni sermaye bulma şansına kavuştuğunu söyledi. Denisov, borsadaki işlemlerin yüzde 42'sinin bireysel yatırımcılar tarafından yapıldığını da sözlerine ekliyor.
 
Önde gelen dünya şirketleri geçtiğimiz ağustos ayında Moskova Borsası'nda işlem görmeye başlamıştı. St. Petersburg Borsası'nın ardından Moskova'ya da açılan şirketler arasında Apple, Boeing, Facebook ve Microsoft da var.
 
27.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi