Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin'den FSB'ye uyarı: "Rusya’yı zapt etme politikasıyla karşı karşıyayız"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yurt dışında Rusya’nın tıp alanında elde ettiği başarılara karşı kasıtlı bir enformasyon kampanyası yürütüldüğünü ifade etti.
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ile gerçekleştirilen bir toplantıda konuşan Putin, ‘Rusya’yı zapt etme politikasıyla karşı karşıya olduklarını belirtti.

Putin, “Sadece uluslararası ilişkiler için doğal olan bir rekabet değil, gelişimimizi engellemeye, yavaşlatmaya, içeride istikrarsızlığı tetiklemeye, dış çevrede sorunlar yaratmaya, Rusya halkını birleştiren değerlerin altını oymaya yönelik sürekli ve çok agresif bir tutum söz konusu” ifadelerini kullandı.

Böylelikle Rusya’nın zayıflatılmaya ve dışarıdan kontrol edilebilir hale getirilmeye çalışıldığını sözlerine ekleyen Putin, “Tarafımıza karşı birçok alanda kati ve asılsız suçlamaların yöneltildiği, kasıtlı bir enformasyon kampanyası yürütülüyor. Hatta absürt, gerçeklere dayanmayan her türlü komplo teorileri, koronavirüsle mücadelede tıp alanında elde ettiğimiz başarılara gölge düşürme girişimleri mevcut” dedi.

Rusya’ya karşı bu anlamda çok fazla girişimde bulunulduğunu vurgulayan Putin, FSB’ye, ülkenin yönetimine bu alanda bazı provokasyonların planlandığına dair verdiği bilgiler için teşekkür etti.

“Rusya yeni provokasyonlara da hazır” diyen Putin, şöyle devam etti:

“Ekonomik ve başka yaptırımlarla elimizi kolumuzu bağlamaya, sadece bizim değil, partnerlerimizi de ilgilendiren büyük uluslararası projeleri engellemeye, ülkemizdeki toplumsal ve siyasi yaşama, demokratik prosedürlere doğrudan müdahale etmeye çalışıyorlar. Özel servislerin araçları elbette aktif biçimde kullanılıyor. Fakat tekrarlamak istiyorum, Rusya’ya karşı bu tarz tutumlar kesinlikle boşuna”.

Rusya’nın açık diyalog yürütmeye ve uzlaşmacı çözümler bulmaya hazır olduğunu da belirten Putin’e göre, ülkenin birçok partneri Rus doktorların başarılarını iyi karşılıyor ve onlarla işbirliğine hazır.

Sputnik'in haberine göre Putin, “Bu tavrı memnuniyetle karşılıyor, küresel sorunları ancak güçlerimizi birleştirerek çözebileceğimizi biliyoruz” dedi.

Kendileri için Rusya’nın egeetme hakkmenliği, ulusal çıkarları, vatandaşların güvenliği ve halkın kendi geleceğini tayin ının her şeyden önce geldiğini belirten Putin, “Gelişimimizin temelini oluşturan bu değerler, güvenilir biçimde korunmalı" ifadelerini kullandı.

Putin bu bağlamda kilit önem taşıyan tüm alanlarda çalışmaların kalitesini artırma çağrısı yaptı.

Rus lider, “Çalışmalarımızın etkinliği ve verimliliği, karşılaştığımız tehditlerin doğası ve dinamikleri ile bağdaşmalı” dedi.

Putin, teröristlerin yabancı istihbaratlarla bağlantılarının ortaya çıkarılmasını istedi

“Terör örgütleri ve yabancı istihbarat servisleri arasındaki temasların ortaya çıkarılmasına özel dikkat verilmesini rica ediyorum” diyen Putin, teröristlerin başkaları tarafından kullanıldığını ifade etti.

Rusya’da bulunan terör ağının her türlü yöntemle faaliyetlerini yeniden canlandırmaya çalıştığını kaydeden Putin, sadece terör hücrelerinin ortadan kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda genel durumun analiz edilmesini, öngörüde bulunulmasını istedi. Rus lider teröristlerin sürekli olarak taktiklerini değiştirip yeni finansal kaynaklar aradığına, propaganda için yeni teknikler kullandığına dikkat çekti.

Putin ayrıca insanların kalabalık halde bulunduğu yerlerde, önemli yapılarda teröre karşı korumanın artırılmasını istedi.

24.2.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi