Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Moskova'da yasaklar kaldırıldı

Moskova Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürürlüğe konan yasakları kaldırdı. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin günlük vaka sayısını azaltmakta başarı kaydettiklerini belirterek restoran, kafe ve barlara konan 23:00 - 06:00 arası çalışmama yasağının kaldırıldığını ilan etti.

Gece kulüpleri, diskotekler, bowling salonları, karaoke barları ve benzeri işletmeler de 23:00'ten sonra çalışabilecek. 

Haberi kendi internet sitesinden duyuran Sobyanin, bu işletmelerin hala Rospotrebnadzor'un koyduğu sosyal mesafe standartlarına uygun çalışmak zorunda olduklarını da hatırlattı.

Belediye Başkanı, ayrıca mümkün olan işletmelerde çalışanların en az yüzde 30'unu uzaktan çalışmaya gönderme mecburiyetinin kaldırıldığını söyledi. Uygulama artık mecburiyet değil, tavsiye niteliğinde olacak.

Üniversitelerin yola hangi formatta devam edeceği konusu ise Eğitim ve Bilim Bakanlığı ile yapılan görüşmelerden sonra 6 Şubatta belirlenecek.

Sobyanin Moskova'da günlük vaka sayısının 2-3 binin altında seyrettiği ve hastaneye kaldırılanların sayısının da binin altına düştüğü bilgisini paylaştı. Şehirde Kovid-19 hastalarını kabul eden hastanelerde doluluk oranı yüzde 50'nin altında.

Bugün kaldırılan yasakların bir kısmı ekim, bir kısmı ise kasım ayından bu yana yürürlükteydi.

27.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi