Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Rusya 1 yılda Türkiye’ye 3 kez kaybetti"

Rus Regnum haber ajansının yazarı Aleksandr Jelenin, Rusya’nın Suriye, Libya ve Karabağ’da “Türkiye’ye mağlup olduğu” yorumunu yaptı. “Rusya bir yılda Türkiye’ye üç kez kaybetti” başlıklı yazısında Suriye, Libya ve Karabağ’daki çatışmaları ele alan Rus gazeteci, “Moskova’nın Ermenistan’ı Karabağ savaşında şiddetle desteklemekten vazgeçmesi Suriye’de martta yaşanan fiyaskonun doğrudan sonucu” diye yazdı.

 
İdlib’de geçen mart ayında yaşanan çatışmaları “defacto Rusya-Türkiye savaşı” olarak yorumlayan Jelenin, Libya ve Karabağ’da da Türkiye ve Rusya’nın doğrudan ya da dolaylı olarak karşı karşıya geldiğine işaret etti. 
 
Türkiye’nin İdlib’de başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’nın son 50 yıldaki en kapsamlı askeri operasyonlardan biri olduğunu belirten gazeteci, Erdoğan’ın, Türk ordusunun Rusya’nın Orta Doğu’daki en önemli müttefiki Beşşar Esad’a karşı harekat yürüttüğü sırada 5 Mart’ta müzakereler için Moskova’ya gittiğini hatırlattı.
 
Bir yılda Türkiye’ye karşı üç kez mağlup olan Rusya’nın, en ağır yenilgiyi İdlib’de aldığı yorumunu yapan Jelenin, “Bazı Kremlin sakinlerine göre Rusya-Türkiye ittifakı, NATO’nun çöküşünden Moskova ile Ankara’nın yeni stratejik eksen inşasına kadar baş döndüren umutlar vadediyor olabilir. Fakat, Erdoğan’ın neden buna ihtiyacı olsun? ‘Sultan’ Kremlin’le ittifak yapmadan da bugün siyasi ve askeri gücünün zirvesinde” iddiasında bulundu. 
 
9.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi