Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova'nın yükseldiği kategoriler

Moskova, farklı kategorilerdeki uluslararası araştırmalarda üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Belediyeden yapılan açıklamada, Rusya başkentinin 2020’de 23 farklı sıralamadaki konumunun yükseldiği bilgisi paylaşıldı.

2020’de ilk kez yayımlanan dört araştırmada da Moskova’nın üst sıralarda yer aldığı belirtildi.
 
Resonance Consultancy şirketinin “Dünyanın en iyi kentleri” sıralamasında Moskova, ekim ayında Tokyo, Singapur ve Dubai’yi geride bırakarak dördüncü sıraya yerleşti.
 
“Çevrenin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi” kategorisinde Moskova’nın ilk üçte yer aldığı belirtilen açıklamada, “Benim Caddem” (Moya Ulitsa) adlı pgoramın bu başarıda etkili olduğuna dikkat çekildi.
 
Rusya başkenti, CEOWORLD Magazine’in, farklı kentlerin küresel ekonomiye etkilerini karşılaştırıldığı araştırmada ise 12’nci sırada gösterildi. 
 
Araştırma “ekonomik etki”, “mali potansiyel”, “insanlar ve politika”, “rekabet gücü” ve “yaşam kalitesi” kategorilerinde yapıldı.
 
“Yabancılar için en cazip kentler” listesinde de Moskova bir yılda 54’üncülükten 17’nciliğe yükseldi. Rusya başkenti bu sıralamada Berliт, New York, Zürih gibi kentleri geride bıraktı.
 
“Küresel finans merkezleri” sıramasında 111 kent içinde 26 basamak yükselerek 62’nci olan Moskova, böylece bu araştırmada 2011’den bu yana en iyi sonucu elde etti.
 
8.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi