Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

'Savaş hali' devam: Rusya, Japonya'ya bakan Kuril Adaları'na S-300 yerleştirdi

Rusya ile Japonya arasında 2. Dünya Savalı'nın sonundan beri diplomatik kriz nedeni olan Kuril Adaları ile ilgili önemli bir gelişme: Rusya, Kuril Adaları'na yeni S-300 V4 hava savunma füzeleri konuşlandırdığını duyurdu. Bu bölgeyi hala kendi "kuzey toprakları" olarak sayan Japonya ise kararı protesto etti.

Rusya Savunma Bakanlığı,  Kuril Adaları'nda yeni S-300 V4 hava savunma sistemlerini ilk kez konuşlandırıldığını,  özel eğitimden geçen birliklerin göreve başladıklarını duyurdu.

Yıllardır Kuril Adaları üzerinde Moskova ile Tokyo arasında sonuç vermeyen görüşmeler yapılıyor. 
 
Sovyetler Birliği, Japonya'nın "kuzey toprakları" olarak adlandırdığı Kuril Adaları'nın dördünü İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde "galip devlet" olarak topraklarına dahil ettiğini duyurmuştu. Japonya, bu adaların kendilerine geri verilmesini şart koştuğu için iki ülke arasında İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana hukuken "savaşl hali" devam ediyor ve barış anlaşması bulunmuyor. 

1.12.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi