Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'yı 'İskandinav kışı' bekliyor

Meteoroloji uzmanları bu yıl Moskova'yı ılık, yumuşak ve hafif karlı bir kışın beklediğini bildiriyor. "İskandinav kışı" şeklinde nitelenen hava durumunda sıcaklık Oslo ya da Helsinki'deki gibi ortalama eksi 4,5 derece seyrediyor.

RBC gazetesine konuşan Fobos Meteoroloji Merkezi uzmanlarından Yevgeni Tişkovets, takvimsel kış mevsiminin bu hafta kısa süreli kar yağışı ve hava sıcaklığındaki düşüşle başlayacağını söyledi. Hafta sonuna doğru beklenen sıcaklık geceleri eksi 5-10 derece. Gündüz ise artı değerler bekleniyor.

Tişkovets, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri yüzde 90'ları bulan nem nedeniyle havada "elmas tozu" ve "buz iğne" tabir edilen doğa olaylarının gözleneceğini bildirdi.

Aralık ortasında ise başkenti ılıman ayazlar etkisi altına alacak. Sonrasında Atlantik'ten gelen sıcak hava dalgası ile birlikte havalar 0 dereceye kadar ısınacak ve kar yağışı gözlenecek.

Ocak ayının ise normalden sıcak ve nemli geçmesi bekleniyor. Şubat ayı hava sıcaklığı da mevsim normallerinin üç derece üzerinde seyredecek.

2.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi