Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

İş aramak için dünyada en ideal şehri

İngiltere merkezli insan kaynakları portalı Adzuna'nın iş imkanları açısından dünya şehirlerini karşılaştırdığı reytingde ilk sıra St. Petersburg'un oldu. 15 ülkeden 72 metropolün değerlendirildiği sıralamada ikincilik Viyana'nın olurken, başkent Moskova ise 3'ncü sırada yer aldı.
 
Araştırmayı haber yapan Komsomolskaya Pravda gazetesi, dikkate alınan kriterleri "işverenlerin ne kadar aktif personel arayışı içinde oldukları", "ortalama maaş", "kira/maaş oranı", "işsizlik seviyesi" ve "kişi başına düşen boş pozisyon" şeklinde sıralıyor.
 
St. Petersburg'un yanı sıra Moskova'nın değerlendirmede diğer şehirlerin gerisinde kaldığı tek parametre "ortalama maaş" oldu.
 
Adzuna'nın Rusça versiyonuna göre, St. Petersburg'daki açık pozisyonlar için teklif edilen ortalama maaş 43 bin 600 (4 bin 400 TL), Moskova'da ise 56 bin 600 ruble (5 bin 800 TL) olarak hesaplanıyor.
 
Buna karşın, Rus şehirleri, düşük işsizlik oranı ve açık pozisyon sayısı ile diğer şehirlerin önünde bulunuyor. Örneğin ikinci sırada yer alan Viyana'da sadece 19 bin açık pozisyon varken, St. Petersburg'da bu sayı 119 binin üzerinde.
 
1.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi