Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

6 test yaptırdı, pozi-negatif çıktı!

Koronavirüs endişesiyle toplam 6 test yaptırıp, birbiriyle tutmayan sonuçlar alsanız ne düşünürsünüz? Bir de ünlü bir doktorsanız?
 
St. Petersburglu doktor ve tıp blogu yazarı Filipp Kuzmenko (Dr. Fil), deney amaçlı yaptırdığı 4 koronavirüs ve 2 antikor testinden net sonuç alamadı.
 
Kuzmenko blogunda yayınladığı yazıda 6 test için toplamda 30 bin ruble (3 bin 160 TL) harcamasına rağmen eline geçen tek şeyin "daha fazla soru işareti" olduğunu yazdı.
 
Kısa bir süre önce Türkiye'de tatil yapan ve dönüşte havaalanında test yaptıran Kuzmenko başta koku alma duyusunun kaybı olmak üzere hastalık belirtileri göstermesine rağmen sonucun negatif çıktığını aktarıyor.
 
Bunun üzerine 10 gün bekleyen Filipp Kuzmenko 6 farklı testle deney yapmaya karar vermiş.
 
Kuzmenko deney sonucunda 3 PCR testinin pozitif, 1 PCR testinin negatif ve 2 antikor testinin negatif sonuç verdiğini yazıyor.
 
Konuyu haber yapan Komsomolskaya Gazeta'ya konuşan bazı uzmanlar ise, yakın dönemde olsa bile, hastalığın seyrine göre testlerin farklı sonuç vermesinin normal olduğunu dile getiriyor.
 
Buna göre, testlerin en doğru sonucu verdiği dönem, semptomların ortaya çıktığı ilk günler. Antikor testleri ise kişilerin bağışıklık sistemine ve hastalığı ne zaman geçirdiklerine göre farklı sonuç verebiliyor.
 
27.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi