Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

'Korona yüzünden hükümetler sola kayacak'

Derinleşen koronavirüs salgını, aşı haberlerine rağmen kaygıları ve kayıpları arttırırken, olası sosyal-ekonomik etkilerine dair dikkate değer görüşler ortaya atılıyor. Rusya Ekonomi Okulu'nun rektörü Ruben Yenikolopov, koronavirüs pandemisi nedeniyle devlet yönetimlerinin sola kayacağı öngörüsünde bulundu.

RBC'ya bir röportaj veren Yenikolopov, kısa vadede yönetimlerin güvenlik odaklı bakış açısından sosyal devlet odaklı bakış açısına geçmesini beklediğini söyledi.
 
Ruben Yenikolopov, gelir dağılımındaki eşitsizlik nedeniyle salgının en çok yoksul kesimleri vurduğuna dikkat çekiyor. Ekonomistin tahmini, bu etki sonucunda sosyal devlet ihtiyacının artacağı yönünde.
 
Yenikolopov, Rusya dahil pek çok ülkede yeniden alevlenen "vatandaşlık maaşı" tartışmalarını bu bağlamda ele almak gerektiği kanısında.
 
Ekonomistin dile getirdiği bir diğer öngörü de, pandemi nedeniyle kişisel veri güvenliği ile ilgili hak ve özgürlüklerin daralacağı şeklinde. Yenikolopov, pandemiden sonra bu hak ve özgürlüklerin geri gelmesinin kolay olmayabileceğini belirtiyor.
 
19.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi