Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da inşaatlara özel izinle göçmen

Rusya’da salgın döneminde inşaat sektöründe oluşan iş gücü açığını kapamak için formül arayışı sürüyor. Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, inşaat sektöründeki ihtiyaç doğrultusunda göçmen işçilerin özel izinle ülkeye gelmesine izin verilebileceğini açıkladı.

Komsomolskaya Pravda’nın haberine göre, iş gücü açığının “tehdit edici boyuta” ulaştığını belirten Husnullin, “Göçmenler için sınırların açılmasını teklif ediyorlar. Vaka sayısında istikrar yakalanmadığı bu dönemde böyle bir riske giremeyiz. Ama bunun yollarını arıyoruz. Belirli şantiyelere göçmenler getirildi. Tüm önlemleri aldık ve bu kişileri getirdik” dedi.
 
Salgının ikinci dalgası nedeniyle inşaat sektörüne yönelik yeni kısıtlamaların gündemde olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı, “Sınırlamalrın olmadığı bölglerde inşaatlarda düşüş olmadığı görüldü. Moskova ve Moskova ilinde hastalığın hızlı yayılması nedeniyle kısıtlamalara gitmek zorunda kalındı Konut inşaatlarında en büyük düşüş de buralarda kaydedildi” diye konuştu.
 
Rusya İnşaat Bakanlığı da Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinden göçmen işçilerin ülkeye getirmelerine izin verilmesinin gündemde olduğunu açıklamıştı.
 
15.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi