Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"2-3 haftaya yeni kısıtlamalar olabilir"

İki gün önce 6 bin 897 vaka ile rekor kırdıktan sonra çarşamba günü 4 bin 477 yeni vakanın kaydedildiği Moskova'da, Belediye Başkanı Sergei Sobyanin yeni öngörü ve planlarını kamuoyu ile paylaştı. Sobyanin, Kovid-19 vakalarında başkentte zirvenin "birkaç ay içinde" aşılmasını bekliyor.

Belediye başkanı ayrıca, iki veya üç hafta içinde salgının gidişine göre yeni kısıtlamalar getirebileceğini de reddetmedi. Ancak bunların "ekonomiye en az zarar verecek şekilde" olacağını belirtti.
 
Sobyanin, önümüzdeki yılın ekonomik açıdan zor olacağını belirterek, "2021 zor olacak, hatta yeni yılın başları 2020'den daha zor geçecek. Ama  gelecek yıl sonunda hem dünyada hem de ülke ve şehirlerde aşıyla birlikte normal bir ekonomiye dönmüş olacağımızı umuyorum" ”dedi.
 
Aynı zamanda, COVID-19 ile durum normale dönerken belediye başkanı hızlı büyümeyi dışlamıyor. Sobyanin, "Bir olay geçti, bir salgın geçti ve büyüme başladı ve bu toparlanma diğer krizlerden daha hızlı olabilir çünkü ertelenen hizmetlere olan talep yüksek" dedi.

Tablo: Rusya'da salgının gidişatı.

11.11.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi