Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'da inşaatçılara gün doğdu

Rusya'da düşük faizle devletşin sağladığı "teşvikli ipotek" programı sektörü canlandırdı, inşaatçıları zorlu kriz döneminde memnun etti. Başkent Moskova'da yılın üçüncü çeyreğinde başlayan konut projeleri yüzde 72 artış gösterdi.
 
Konuyu haberleştiren Kommersant gazetesi, arzdaki artışın orta ve uzun vadede konut fiyatlarındaki yükselmeyi frenleyeceğini, ancak şu anda bu etkinin hissedilmediğini yazıyor.
 
Gazetenin konuştuğu uzmanlar, gelişmede inşaat sektörünün geçtiğimiz yıl başlayan ve "escrow hesap" tabir edilen proje finansman modeline ayak uydurmasının ve karantina sınırlamalarının kaldırılmasının da rol oynadığını dile getirdi. 
 
Habere göre, üçüncü çeyrekte startı verilen konut projelerinin toplam alanı 4,77 milyon metre kare olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl bu miktar 2,2 milyon metre kare olmuştu.
 
Yeni konut fiyatlarındaki artışın en azından yıl sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Beklenen artış oranı ise yüzde 2 ile 3 arasında.
 
3.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi