Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kadirov'dan Peskov'a "Macron" cevabı: "Canımı veririm, duruşumu değiştirmem"

Rusya Fedrasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nin lideri Ramzan Kadirov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "ifade özgürlüğü bahanesiyle Hz. Muhammed'in karikatürlerini savunarak, insanları ve özellikle gençleri teröre yönelttiği” yönündeki açıklamasını arkasında durduğunu söyledi.


Kadirov’un Macron ile ilgili açıklamaları üzerine Kremlin Sözcüsü Peskov “Rusya’nın dış poltikasını ülkenin idari birimlerinin liderleri değil, devlet başkanı belirler” demişti.

Bu yorum üzerine Telegram kanalından açıklama yapan Kadirov “Macron hakkındaki duruşumu değiştirmemek için istifa etmeye, zarar görmeye ya da canımı vermeye hazırım” ifadesini kullandı.

Macron ile ilgili aynı ifadeleri 100 kez daha tekrar etmeye hazır olduğunu belirten Çeçen lider, “Dinini son derece seven ve Kur'an-ı Kerim’e harfiyen uyan bir kişi olarak bu benim hakkım” dedi.

Peskov’un konuya dair kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Kadirov, “Dış politikadan kimin sorumlu olduğunu bana hatırlatmaya gerek yok, ben bu zaten biliyorum. Ben bir siyasi olarak değil, dinini seven bir Müslüman olarak görüşümü dile getirdim” ifadelerinde bulundu.


28.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi