Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Pandemi Rusları evde 'ekmekçi' yaptı

Koronavirüs salgını nedeniyle karantina uygulanan dönemde Rusya vatandaşları aktif biçimde evde ekmek pişirmeye yöneldi. GfK'nın araştırmasına göre, ilkbahar ve yaz aylarında hazır ekmek satışları düşerken, un ve maya satışları arttı.
 
Araştırma nisan ayında ekmek satışlarının bir önceki yıla kıyasla yüzde 5 oranında gerilediğine işaret ediyor. Buna karşın un satışı yüzde 8, maya satışları da yüzde 12 oranında artış gösterdi.
 
Evde ekmek pişirme eğiliminin karantinanın kalıdırılmasından sonra da sürdüğü bildiriliyor. Temmuz ayında ekmek satışları yüzde 3 oranında gerilerken, un satışı yüzde 9, maya satışı da yüzde 19 oranında yükselmiş görünüyor.
 
Yeni trende paralel olarak satışları artan bir diğer kalem de ekmek pişirme makineleri. Bu makinelerin satışları mart ayından bu yana düzenli olarak artıyor. Artış oranı nisanda yüzde 78 olurken, mayıs ayında da yüzde 73 seviyesinde gerçekleşti.
 
Öte yandan Magnit ve Auchan gibi perakende zincirleri ekmek satışlarında ciddi bir düşüş gözlemediklerini bildiriyor. Ancak bu marketlerde satılan un ve maya miktarı gerçekten de artmış durumda.
 
17.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi