Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya vergi idaresi Türkiye ile hesap bilgileri paylaşımına başlıyor

Uluslararası kara para ile mücadele anlaşmaları kapsamında Türkiye ile Rusya arasındaki bilgi değişimi için önemli bir adım atılıyor. Rusya Federal Vergi Servisi (FNS),  Rusya ile vergi bilgilerinin otomatik olarak paylaşacağı ülkeler listesine Türkiye’nin de dahil edilmesini istedi.

FNS’in konuyla ilgili yasal düzenlemenin yapılması için tasarı hazırladığı açıklandı. Türkiye dışında Nijerya’nın da listeye eklenmesi önerildi.

2018’den beri aşama aşama yürülüğe giren uluslararası anlaşma uyarınca Rusya’nın şu ana kadar 91 ülkeyle otomatik vergi-hesap bilgileri paylaşımı yaptığı vurgulandı. 

Daha önce FNS Başkan Yardımcısı Dmitri Volvaç, bu yıl sonuna kadar listeye Türkiye, Hong Kong, Bahamalar, Bahreyn, Kuveyt’in dahil edileceğini söylemişti. 

OECD ülkeleri arasında imzalanan ve 1 Ocak 2018’de yürürlüğe giren “Otomatik Bilgi Transferi” Anlaşmasıyla ilgili Rusya kararlı tutumunu sürdürüyor.  3 Kasım 2011 tarihinde imzalanan “Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi”, Türkiye ve Rusya’nın da dahil olduğu 100’e yakın ülkede uygulanıyor.  Anlaşma, uluslararası  sistemden vergi kayıp ve kaçağı ile mücadele etmek amacıyla imzalamıştı.

23.9.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi