Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Gref Rusya ekonomisinin toparlanma süresi için 'ihtiyatlı kötümser'

“Rusya ekonomisi hiçbir senaryoda önümüzdeki bir yıl içinde 2019’daki seviyeyi yakalayamaz.” Bu öngörü Sberbank CEO’su German Gref’e ait. Rossiya 24 kanalı ile söyleşisinde ekonomideki gidişatı değerlendiren Gref, “(Krizden) çok ciddi zarar gördük. Yüzde 4 küçülme (2020 yıl sonu tahmini) çok fazla. Hiçbir senaryoda, bir yıl içinde bile 2019’daki seviyeyi yakalayamayacağımız açık” dedi.

 
Hükümetin ekonominin toparlanması için yeni bir plan üzerinde çalıştığını belirten bankacı, “Geleneksel sorunlara artık tamen farklı br açıdan bakıyorlar. Eğer bu çalışma sonuna kadar götürülürse, ülkedeki yatırım ikliminde de değişimler görebiliriz. Bu anlamda çok iyimserim” diye konuştu.
 
Gref, hükümetin vergileri artırma kararını ise eleştirerek “Rekabet avantajımızı sağlayan, kısmen düşük vergi oranlarımız. Dolayısıyla, devletin alması gereken en son önlemin, vergileri artırmak olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.
 
Rusya’da Başkan Putin’in önerisinin ardından, yılda 5 milyon rubleden fazla kazanan vatandaşlar için gelir vergisinin yüzde 13’ten 15’e yükseltilmesi ihtimali gündemde. 
 
23.9.2020
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi