Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Yabancı işçilere 'avans vergi' önerisi

Rusya İçişleri Bakanlığı, çalışmak için gelen göçmenlerden avans vergi alınmasını önerdi. Öneriye göre, yabancı işçiler elektronik patent almak ve avans niteliğinde sabit miktarda bir gelir vergisi ödemekle yükümlü tutulacak. Teklif ayrıca yabancıları işe alacak kişi ya da kurumların Gosuslug tabir edilen e-devlet portalı üzerinde ilgili listeye kayıt yaptırmalarını da öngörüyor.
 
Rus basını bakanlık tarafından hazırlanan teklifin son şeklini önümüzdeki yıl almasının beklendiğini yazdı.
 
Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, ülkeye göçmen işçilerin giriş prosedürlerinin zorlaştırılmasını istemişti. Salgın nedeniyle çok sayıda göçmenin işsiz kaldığına dikkat çeken Medvedev, suç oranlarının artabileceğine dair endişelerini dile getirmişti.
 
Medvedev'in önerisi, ancak bir işveren tarafından işe alındığı teyit edilen kişilerin ülkeye girmesine izin verilmesi yönündeydi.
 
Öte yandan, 2019 itibarıyla göçmen işçilerin ödediği vergilerin Moskova bütçesine katkısı 18,3 milyar ruble, yani 244 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Başkentte çalışmak için patent alanlar arasında ilk sırada Özbekistan ve Tacikistan vatandaşları var.
 
15.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi