Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"İHA'larda Türkiye'nin gerisindeyiz"

Rusya'da yayınlanan askeri sanayi dergisi Voenno-Promışlennıy Kuryer, insansız hava aracı teknolojisinde  ABD'nin gerisinde kaldıklarımı savunarak bu durumu eleştirdi. Dergide çıkan değerlendirmede, "Türkiye'nin bile bu alanda Rusya'dan ileride olduğu ve Türk İHA'larının Rus hava savunma sistemlerini kolayca avladığı" yorumuna yer veriliyor.

Yazıya göre, Rusya'nın İHA teknolojisinde geri kalmasının en önemli nedeni, kendine ait ileri mikroelektronik cihazlara sahip olmaması. Sorunun çözülmesi için konan hedef ise oldukça iddialı: "Ülkenin genel olarak endüstrileşmesi".

Haziran ayında Ukrayna merkezli Defense Express portalı, kendi kaynaklarına dayandırdığı bir haberde Rusya'nın Suriye'de ve Libya'da en az 23 hava savunma sistemini kaybettiğini yazmıştı.

Amerika'da çıkan Breaking Defense dergisi de 2018'de yayınladığı bir analizde Rusya'nın insansız hava aracı teknolojisinde ABD'nin yanı sıra Çin, İran ve Türkiye'nin gerisinde olduğunu ileri sürmüştü.

12.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi