Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da fuhuş sektörünün profili

Rusya'nın Krasnoyarsk şehrinde çökertilen fuhuş çetesi gözleri bir kere daha bu soruna çevirdi. Moskova'dan bir polis yetkilisinden bilgi alan İzvestiya gazetesi ülkedeki fuhuş sektörüne dair dikkat çekici notlar paylaşıyor.
 
Yetkili, insanların internet ortamında edindiği izlenime bakarak artık "genelev" diye bir kavramın geçerli olmadığını düşünebileceğini, ancak gerçek durumun farklı olduğunu dile getiriyor. Buna göre, internette yer alan her ilanın ardında bir şebeke var.
 
Şu anda fuhuşu organize eden suç unsurlarının en çok para harcadığı kalem reklam hizmetleri. Bu da neredeyse tek başına internet demek.
 
Suç örgütleri albenisi yüksek internet siteleri kurmak için hiçbir masraftan kaçınmıyor ve bilişim uzmanları, programcılar, fotoğrafçılar ve hatta içerik üreticiler tutuyor. Kurulan internet sitelerinin servis sağlayıcıları ise Rusya dışında.
 
Bu sitelerde yer alan fotoğraflar ise çoğu zaman sahte. Daha doğrusu kişisel sosyal medya hesaplarından çalınma.
 
Polis yetkilisi sektörde tek başına çalışan kadınların neredeyse hiç olmadığına dikkat çekerek, böyle kadınlar varsa bile kısa sürede onların da fuhuş şebekesi organize etme eğiliminde olduğunu söylüyor.
 
Fuhuş için kullanılan evlerde genellikle 2 ile 5 arasında kadın yaşıyor. Evlerin kiraları ise elektronik cüzdanlar üzerinden anonim olarak ödeniyor.
 
Polis yetkilisi günümüz Rusyasında neredeyse hiçbir kadının zorla bu sektöre dahil olmadığı görüşünde. Taşra şehirlerinde çalışan bir hayat kadınının aylık geliri en az 40 bin ruble (4 bin TL). Moskova ve St. Petersburg'da ise iki katı.
 
Son olarak, yetkili hayat kadınlarının afişe olmaktan korktuğunu aktarıyor. Zira internet ortamında kendini bu işe adamış çok sayıda insan var.
 
İçişleri Bakanlığı verilerine göre, 2020 yılının ilk yarısında 148 fuhuş suçu kayda geçti. Yakalanan suçlu sayısı 230.
 
11.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi