Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Yabancılara göçmen registre etme izni

Rusya'da artık yabancı ülke vatandaşları da göçmenlere davetiye çıkartıp bu kişileri ev adreslerinde registre edebilecek. 7 Eylül Pazartesi günü yürürlüğe giren uygulamanın ayrıntıları pravo.gov.ru portalında yayınlandı.

Eski uygulamada yabancılar sahip oldukları dairelerde sadece kendi registrasyon kaydını yapabiliyordu. Ayrıca VKS tabir edilen yüksek nitelikli uzmanların yakın akrabalarını registre edebilmeleri için istisna tanınmıştı.

Şimdi ise Rusya topraklarında konut sahibi olan bütün yabancılar, başka yabancıları ülkeye davet edip evlerinde registre edebilecek. Registrasyon işleminin davet edilen yabancı ülke vatandaşı Rusya'ya giriş yaptıktan sonra 7 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Rusya İçişleri Bakanlığı Haziran başında bir açıklama yaparak ülkede yaşayan tüm yabancıların kullanımına açılacak yeni bir devlet portalı kurmak niyetinde olduklarını duyurmuştu. Buna göre, göçmenlerin bu portal aracılığıyla resmi makamlarla etkileşime geçebilmesi planlanıyor.

7.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi