Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ukrayna'da kumarhaneler yeniden açılıyor: 400 milyon dolar ek gelir

Ukrayna'yı yeniden "kumar ve eğlence cenneti" yapmak için Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkede kumarın yasallaştırılmasını öngören yasayı imzaladı. 21 yaşın üzerindekilerin bazı kurallar kapsamında kumar oynaması yasal hale getirilirken, lisans sahibi olmadan kumar oynatanlar için ise hapis cezası öngörülüyor. 

Ukrayna’da kumar faaliyetlerinin kayıt dışından çıkmasıyla kamu bütçesine yılda 400 milyon dolardan fazla ek kaynak sağlanması ve ekonomik büyümenin yüzde 1 hızlanması hedefleniyor.

Yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ardından, kumar makinelerinin yalnızca 3, 4 ve 5 yıldızlı otellere yerleşirilmesine izin verilecek. 

Başkent Kiev’de en az 150 odalı 5 yıldızlı otellerde kumarhaneler açılabilecek. Kumar salonlarında en fazla 10 kumar masası ve 50 kumar makinesi yer alabilecek.

Kiev dışındaki bölgelerde 150’den az odası olan otellerde kumarhaneler faaliyet gösterebilecek. Otellerde poker turnuvaları düzenlenebilecek.

Otellerdeki kumar salonlarının en az 500 metrekare olması ve 50 personel çalıştırması zorunlu olacak.

3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde spor karşılaşmaları için bahis oynatılabilecek. 

Kiev’de 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde, en az 300 metrekare büyüklüğündeki salonlara kumar oyun makineleri yerleştirilebilecek.

Tasarı, internette kumar oynatılmasını da yasal hale getiriyor.

Ukrayna’da kumar faaliyetleri 2009 yılında yasaklanmıştı.

13.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi