Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Putin koronavirüs aşısını açıkladı, altının fiyatı 1874 dolara kadar düştü

Rusya Devlet Başkanı Putin’in koronavirüs aşısının tescil edildiği açıklaması, dünya finans piyasalarına damgasını vurdu.

Sekiz haftadır sürekli artış gösteren altın fiyatları bu haberle son 7 yılın en sert günlük düşüşünü yaşarken, başta ABD olmak üzere küresel borsalardaki 
güçlü yükseliş de “aşı bulundu” iyimserliğine bağlandı.

 
Putin'in dünyada ilk kez bir Kovid-19 aşısına tescil verildiğini, adının “Sputnik V” olduğunu açıklamasının ardından atında kar satışları bir anda başladı. Hızla 2 bin doların altına inen ons fiyatları, bu sabah 05.10’da New York değerli metaller borsası Comex’de 1874 dolara kadar geriledi. Daha sonra gelen alımlarla yeniden 1900 doların üzerine çıktı.  
 
Altın, dünya ekonomisinde artan riskler yüzünden geçen hafta sonunda 2 bin 72 dolar ile rekor kırmış ve sekiz haftalık yükselişinin zirvesini yapmıştı.
 
Pek çok uzman, genel olarak risklerin ortadan kalkmadığı, Rusya’nın aşı açıklamasının kar realizasyonu için yatırımcılar tarafından fırsat olarak kullanıldığı ve altında bu düzeltmenin ardından yukarı yönlü trendin süreceği görüşünde.

12.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi