Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Aeroflot Rusya'dan Türkiye'ye dolu uçuyor

Rus havayolu şirketi Aeroflot, Türkiye'ye uçuşların yeniden başladığı 1 Ağustos tarihinden bu yana yüzde 85'in üzerinde dolulukla uçuyor. Kommersant gazetesi, bununla birlikte rezervasyon derinliğinin iki-üç hafta ile sınırlı olduğunu bildirdi. Toplam turist sayısı da geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 30-40 daha düşük.
 
Yeni sınırlamalardan çekinen yolcuların uzun vadeli plan yapmaktan kaçındıkları tahmin ediliyor. Bununa birlikte Rusya-Türkiye güzergahındaki yüksek talebin sonbaharda da devam etmesi beklentisi hakim.
 
Gazeteye konuşan aeroflot yetkilileri, Moskova-İstanbul hattında 10-18 Ağustos tarihleri arasında doluluk oranının yüzde 85'ş aştığını, rezervasyon oranınınsa yüzde 27 olarak tespit edildiğini söyledi.
 
Bilet rezervasyon servisi Aviasales'in açıkladığı verilere göre, uçuşların yeniden başlayacağının açıklandığı 24 Temmuzdan 9 Ağustosa kadar yapılan Türkiye rezevasyonları geçtiğimiz yıl yakalanan sayının yüzde 32 üzerine çıkmış durumda. Tutu.ru servisinde de rezervasyonlar 1,5 kat artış gösterdi.
 
Ortalama gidiş-dönüş biletinin maliyeti ise geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 30 artmış durumda: 24 bin 700 ruble (2 bin 470 TL).
 
Uçak bileti satışlarındaki hareketliliğe rağmen tur satışlarında büyük düşüşler söz konusu. Travelata.ru, geçtiğimiz yıla kıyasla bu yıl yüzde 64 daha az Türkiye turu sattıklarını açıkladı. OnlineTur.ru servisi de satışların yarı yarıya azaldığı bilgisini paylaştı.
 
Satışların düşük seyretmesindeki etkenler arasında 1 Eylülde Rusya'da okulların açılacak olması da gösteriliyor.
 
12.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi