Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Sobyanin uyardı: Moskova'da grip vakalarında artış korkutuyor

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, bir yandan koronavirüs ile mücadele edilirken, diğer yandan başkentte grip ve üst solunum yolu hastalıklarına yakalanan kişilerin sayısındaki artıştan kaygı duyulduğunu açıkladı.

Rossiya 24’ün haberine göre, koronavirüsle mücadele önlemlerinin ele alındığı toplantıda konuşan Sobyanin, “Üst solunum yolu ve grip vakalarındaki artış kaygı verici. Öncelikle aşı için hazırlık yapacağız, ikincisi, basit zatürre, Covid-19’a bağlı pnömoni, şiddetli grip, üst solunum yolu hastalarını birbirlerinden ayırdık. Bu çok önemli” dedi.

 
Rus koronavirüs aşısının tescil edilmesinin ve üretiminin sabırsılıkla beklendiğini belirten Sobyanin, aşının kulanılmaya başlanmasının soruna köklü bir çözüm getireceğini söyledi.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de önümüzdeki sonbahar-kış dönemde geleneksel olarak grip vakalarının artacağını hatırlatarak gerekli önlemlerin alınmasını istemişti.
 
11.8.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi