Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Rus turistler yurt dışı için tereddütlü, Karadeniz'de kiralık konuta talep arttı"

İlk yorumların aksine, Rusya'nın uluslararası uçuşlara yeniden başlaması iç turizmi tahmin edildiği kadar kötü etkilemediği iddia edildi. Emlak kiralama portalı Avito yetkilileri, Karadeniz kıyısındaki tatil beldelerinde kısa süreli konut kiralama talebinde artış gözlediklerini açıkladı.
 
Lenta portalı konuyla ilgili hazırladığı haberi "İlk heyecanın ardından seyahat güçlükleri yüzünden Rusların Türk otellerine talebi yavaşladı, yerli tatil beldeleri kârlı çıktı" başlığıyla duyuruyor.
 
Avito verilerine göre, kısa süreli konut kiralama talebinin en çok arttığı yer yüzde 52'lik artış oranıyla Simferopol. Sivastopol'da bu oran yine yüzde 51, Novorossiysk'te yüzde 42, Kerç'te yüzde 40 ve Sudak'ta yüzde 28.
 
Kiralama taleplerinin geldiği şehirler ise Moskova, St. Petersburg, Novosibirsk, Yekaterinburg ve Voronej şeklinde sıralanıyor.
 
Turizmciler bu durumu, Rus turistin pandemi konusundaki endişlerinin sürmesi ile açıklıyor. Turistler yurtdışı yerine yurtiçini, otel yerine konutu ve uçak yerine özel arabayı tercih etme eğiliminde.
 
6.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi