Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'ya çalışmak için gelecek yabancılara 14 gün karantinaya devam

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği, koronavirüs önlemleri çerçevesinde ülkeye giriş kurallarında yapılan düzenlemeler için bir açıklama yaptı. Buna göre, çalışmak amacıyla Rusya’ya gelen yabancı ülke vatandaşlarına, 14 gün karantina uygulaması devam edecek.

Elçiliğin Facebook sayfasında yayınlanan açıklamada şu uyarılarda bulunuldu:


"Rusya Federasyonu Halk Sağlığı Başhekimi’nin 27.07.2020 tarihli 22 sayılı kararı gereği (http://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001202007310061):
✅ Tarifeli veya ‘tahliye’ uçaklarıyla Rusya'ya gelenlere 14 günlük karantina uygulaması zorunluğu ortadan kaldırılmıştır.
 
✅ Çalışmak amacıyla Rusya’ya gelen yabancı ülke vatandaşlarına, 14 gün karantina uygulaması devam edecektir.

✅ Yabancı vatandaşların, Rusya Federasyonu’na varmadan önce Rusya Federasyonu’na gelenler için bir form doldurmaları gerekmektedir. (https://www.rospotrebnadzor.ru/upload/авиаАнкета%20RUS.docx).

✅ Rusya Federasoynu’na giriş yapacak olan tüm yabancı ülke vatandaşlarından uçağa biniş esnasında ve sınır kapılarında Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden en fazla 3 (üç) gün önce yaptırılan polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) yöntemiyle gerçekleştirilmiş test sonuclarını ibraz etmeleri istenecektir.  ttps://turkey.mid.ru/tr/press_center/news/yeniden_tanzim_ve_teslim_edilmeye_ba_lanacak_olan_rusya_vizelerine_ili_kin_bilgilendirme/ ).

4.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi