Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da yabancı işçilere 'Arap modeli' gündemde: "İşveren sorumlu olsun"

Rusya’da eski Başbakan Dmitriy Medvedev, yabancı ülke vatandaşlarının çalışma izni almasının zorlaştırılabileceğini söyledi. Şu an Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Medvedev, yabancı çalışanların eylemlerinden işverenlerinin  sorumlu tutulması önerisini de gündeme getirdi. 


Katıldığı bir toplantıda konuşan Medvedev, “Diğer ülkelerin tecrübelerinden faydalanmak gerekiyor. Arap dünyasında böyle bir uygulama var. İşverenler, çalıştırdıkları yabancı ülke vatandaşlarının her türlü sorumluluğunu üstlenmek zorundalar. Bu sert bir uygulama, ama en azından tartışmakta fayda var” dedi. 

Salgın sonrası göçmenlerin içine düştükleri durumun kaygı verici olduğunu belirten Medvedev, “Salgın sırasında yabancıların yüzde 40’ı işsiz kaldı. Bu, kuşkusuz, suçların artması için ortam hazılıyor” diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş gücü açığının ekonomiyi yavaşlatabileceğini, ülkenin ‘kendisini Rusyalı hisseden’ yabancı uzmanlara ihtiyaç duyduğunu söylemişti.

4.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi