Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Erdoğan Rusya’yı yönetsin mi?"

90’ların ortasında “Rusya'nın BBC’si” olarak ünlenen, son yıllarda Gazprom Medya’ya dahil olan haber radyosu Eho Moskvı (Moskova'nın Yankısı), Başkan Putin’in popüleritesinin tartışıldığı dönemde, dünyada öne çıkan farklı politikacıları anket konusu yaparak dinleyicilerine, “Rusya’yı o yönetsin ister misiniz?” sorusunu yöneltiyor.
 
Radyonun bir anketinde "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi birinin Rusya’yı yönetmesini ister misiniz" sorusu yöneltildi. 18 binden fazla kişinin internetten oy kullandığı ankette yüzde 80 “Hayır”, yüzde 16 “Evet”, yüzde 4 “Kararsızım” yanıtı çıktı.
 
  Eho Moskvı anketinin en sonuncusunda Tanzanya Devlet Başkanı John Magufuli okurlara soruldu. Yüzde 40 “Evet”,yüzde 49 “Hayır” oyu verildi.
 
Yazdığı kitapla Trump’ın ipliğini pazara çıkaran eski güvenlik danışmanı John Bolton ise, yüzde 54 “Evet”, yüzde 39 “Hayır” oyu ile radyonun dinleyicilerinin Rusya’yı yönetmeye uygun bulduğu isimlerden biri oldu.

Bu anketlerden birinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sorulmuş, yüzde 35 “Evet", yüzde 53 “Hayır” oyu çıkmıştı.
 
3.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi