Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Gıda perakende devleri salgında büyüdü: Pazar payı yüzde 35'e çıktı

Rusya gıda perakende sektöründe en büyük 10 şirketin toplam pazar payı yüzde 35’e yükseldi. InfoLine şirketi Genel Müdürü İdan Fedyakov, koronavirüs salgını döneminde bazı büyük perakende devlerinin kazançlı çıktığına işaret etti.

Finmarket.ru’nun haberine göre, Rusya’nın en büyük 10 gıda perakende şirketinin pazar payının yılın ilk yarısında yüzde 35’e yükseldiği bilgisini veren Fedyakov, “Bu şirketler tüketiciler için uygun fiyatları ve marketlerin çalışmasını sağlayarak, bazı anlamlarda bu süreçten kazançlı çıktı” değerlendirmesini yaptı.

Şirketin verilerine göre, Rusya perakende sektöründe en büyük 10 şirketin pazar payı geçen sene yüzde 33,3, 2017’de yüzde 29,3 seviyesindeydi.

Devlet İstatistik Servisi (Rosstat) verilerine göre, Rusya’da gıda perakende ticaret hacmi 2020’nin ikinci çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7,1 düşüşle 3,78 trilyon rubleye geriledi.

Diğer yandan ülkenin en büyük gıda perakende devleri ise bu dönemde satışlarını artırdı. X5 Retail Group ikinci çeyrekte yüzde 13,2, Lenta yüzde 11,6 büyüme kaydetti.

8.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi