Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Ruslar çamaşırı yanlış kurutuyor"

Rusya'da yaygın çamaşır kurutma yönteminin sağlık açısından son derece zararlı olduğu tartışılıyor. Sputnik radyosunda bir programa katılan çevre mühendisi Anton Yastrebtsev, halkın genellikle çamaşırlarını balkonlarda kuruttuğuna dikkat çekerek, ıslak çamaşırların otoyollardan kalkan her türlü toz, is, ağır metal ve tehlikeli kanserojeni bir filtre gibi emdiğini söyledi.

Yastrebtsev özellikle çarşaf takımlarının balkonda kurutulmamasını tavsiye ediyor. Zira insan bedeninin her türlü zararlı maddeyi filtre gibi emen kumaşa gece boyu maruz kalması çeşitli sağlık problemlerine davetiye çıkarabilir.

Bunun yerine kurutma makinesi tavsiye ediliyor ama Rusya şartlarında şimdilik çamaşır makinesinin yanına kurutmayı ekleyebileceklerin oranı küsurat olarak görülüyor: Hem küçük dairelerde yer yokluğu, hem ekonomik imkansızlık.

2018 itibarıyla Rusya'da 3,7 milyon kanser hastası bulunuyor. Ülkede kanserin en sık görüldüğü yer 100 binde 3331,1 vaka ile Kursk vilayeti.

Ülke genelinde kanserden ölüm oranı yüzde 6.

27.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi