Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'ya 200 metrelik gökdelen

Başkentte yine dev bir gökdelen projesi için düğmeye basıldı. Moskova’da Krasnopresnenskaya Naberejneya'da bulunan SSCB'den kalma Dünya Ticaret Merkezi alanında iki yeni gökdelen projesi inşaası için onay verildiği açıklandı. Moskova Belediyesi Mimar Konseyi, Dünya Ticaret Merkezi’nde 200 ve 57 metre yüksekliğinde iki ofis binası inşası projesini onayladı.

Binalardan birinin 60 bin, diğerinin 13 bin metrekare büyüklüğünde olacağı, ofis kompleksinde ayrıca dinlenme alanlarının, yeraltı otoparkının ve mağazaların da inşa edilmesinin planlandığı belirtildi. 

Dünya Ticaret Merkezi ((Центр Международной Торговли) Genel Müdürü Vladimir Straşko, yeni gökdelenlerin inşasının 10 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiği bilgisini verdi.

Moskova'nın gökdelenler bölgesi Moscow City (Moskva City), kalan son arsalardan birinde yeni ve rekora imza atayacak bir projeye daha ev sahipliği yapacağı açıklanmıştı. 405 metre ile Avrupa'nın en yüksek konut binası olacak projenin adı One Tower (Tek Kule).

One Tower'ın "konut içerikli proje olarak Avrupa'nın en yükseği" olacağı, St. Petersburg'da Rönesans İnşaat'ın yaptığı Gazprom binası Lakhta Center'ın 462 metre ile ilk sıradaki yerini koruyacağı vurgulanıyordu. 

9.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi