Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Rusya'da yabancı düşmanlığı körüklendi"

"Rusya'da salgın orta sınıflarla göçmenlerin çatışması sonucunu doğurabilir." Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan siyaset bilimci İlya Graşenkov, krizde en iyimser tahminle 5, en kötümser senaryoda 50 milyona kadar Rusya vatandaşının işini kaybedebileceğini öngördü. 

Vneşekonombank uzmanları, Rusya vatandaşlarının reel gelirlerinin bu ay yüzde 17,5 oranında düşebileceği yönünde bir tahmin yayınladı. 

Graşenkov, gelir kaybına uğrayan ve mecburen daha alt kademe işlerde çalışmaya razı gelen vatandaşların, bu işlerin "çoktan göçmenler tarafından kapıldığını" görerek tepki gösterebileceğini tahmin ediyor. 

Siyaset bilimci, göçmenlerden kaynaklanan şiddet hareketlerinin artması olasılığının da Rusya vatandaşlarını endişeye sevk ettiğini düşünüyor.

Moskova İnsan Hakları Bürosu'nun hazırladığı bir raporda da göçmenlerle yerli nüfus arasındaki çatışmanın artabileceği yönünde uyarılarda bulunuldu.

22.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi