Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

İnşaatlarda koronavirüs kaygısı

Rusya'da karantina önlemlerinin genişletilmesi halinde inşaat sektörünün de zor duruma düşmesinden endişe ediliyor. Hükümet vize kolaylığı sağlayarak ağırlıkla yabancı işçi çalıştıran inşaat şirketlerini rahatlatırken, şirketler salgının yayılmasının olası sonuçlarını kaygıyla bekliyor.

İnşaat şirketlerinde çalışanların ateşi düzenli olarak ölçülüyor, dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor. Ancak kapsamlı bir karantina kararı alınması durumunda inşaatların durmasının kaçınılmaz olduğu belirtiliyor.

Business FM, sektör temsilcilerine bu konudaki düşüncelerini sordu. İnşaat şirketi A101'in temsilcisi Oleg Guryev, inşaatların durması halinde maliyetlerin süratle artışa geçeceğini, bunun da muhakkak konut fiyatlarına yansıyacağını belirtiyor. Bir diğer olası problem de inşaat malzemeleri üreticilerinin de üretimi durdurması. Bu da yeterince malzeme stoğu bulunmayan şirketler için sıkıntı anlamına geliyor.

Guryev, inşaat işlerinin bir haftalığına bile durması halinde, yeniden çalışmaya başlayabilmeleri için en iki-üç haftaya ihtiyaç olduğunu söylüyor.

25.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi