Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da AVM inşaatında yeni trend

Rusya'da devletin yatırımları teşvik ettiği ülkenin Uzak Doğu bölgesi son dönemde özellikle ticari emlakta inşaatçıların yeni gözdesi haline geldi. Bu bölgede geçen sene toplam 147 bin metrekare büyüklüğünde alışveriş merkezi inşaatı tamamlandı. Bu rakam 2018'e kıyasla 10,5 kat fazla.

İzvestiya gazetesinin önde gelen ticati emlak danışmanlık şirketlerinin verilerine dayanan haberine göre, Rusya'nın Uzak Doğu Federal Bölgesi'nde son beş yılda 320 bin metrekare büyüklüğünde alışveriş merkezi inşası tamamlandı.

Bölgede bugün 1000 kişi başına düşen AVM alanı 280 metrekareye ulaştı. Rusya genelinde ise bu göstergenin 830 metrekare olduğu açıklanmıştı.

Rusya'da faaliyette olan uluslararası perekende markalarının yalnızca yüzde 5'i Uzak Doğu bölgesinde mağaza açarken, AVM sayısının ülke geneline göre çok düşük olduğu bölgeye son dönemde perakendecilerin ve emlak yatırımcılarının ilgisinin giderek arttığına dikkat çekiliyor.

Rusya'da hükümet Uzak Doğu bölgesini 2025 yılına kadar kalkındırma hedefi doğrultusunda bir programı hayata geçirmişti. Bu tarihe kadar bölgede yıllık ekonomik büyüme temposunun yüzde 6'ya çıkarılmasının hedeflendiği açıklanmıştı.

10.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi