Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"İnsanca yaşamak" için ne kadarlazım?

Rusya'da halkın yüzde 35'i, çalışan bir kişinin alması gereken adil maaş miktarının 50 bin rublenin (786 dolar ya da 4 bin 560 TL) üzerinde olması gerektiğini düşünüyor. Rusya Toplum Konseyi'ne bağlı uzmanların Sosyal Eşitsizlik araştırmasına göre, katılımcıların yüzde 31'lik bölümü 40 ile 50 bin ruble arasında bir maaşın hakkaniyetli olacağı kanısında. 21-30 bin ve 30-40 bin ruble arası bir maaşı adil bulanların toplam oranı ise yüzde 30. 

Katılımcılara eşitsiz ve adil olmayan bir muameleyle en çok hangi durumlarda karşılaştıkları da soruldu.

Anket katılımcılarının yüzde 60'ı gelirler, yüzde 49'u kaliteli sağlık hizmetlerine erişim konularında haksızlığa uğradıklarını düşündüğünü söyledi.

Yüzde 38'e göre ise adaletsizliğin kendini en çok gösterdiği yer "bölgeler arası eşitsizlik". "Kültürel" ve "çevresel" nimetlere erişim konusunda eşitsiz ve adaletsiz bir yaklaşımdan mustarip olduklarını söyleyenlerin oranı ise sırasıyla yüzde 8 ve 11.

Ankete göre Rusya vatandaşlarının yüzde 97'si devletin, yüzde 80'i iş dünyasının, yüzde 71'i ise sivil toplum örgütlerinin gelir ve sosyal hizmetlerdeki adaletsizliği giderme konusunda sorumluluk alması gerektiğini düşünüyor. 

12.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi