Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da 'Street Falcon' trafik kameralarına tepki: "Muhalefete yarar"

Rusya'da özellikle büyük şehirlerde hemen her caddeye yerleştirilen yol kameralarının aldığı görüntüler üzerinden otomatik kesilen trafik cezalarına ilginç bir tepki de Duma'daki bağımsız muhalif milletvekillerinden Vyaçeslav Lısakov'dan geldi. Lısakov, Street Falcon tipi kameraların trafik kazası nedeniyle duran araçlara bile ceza kestiğine dikkat çekerek, muhalefetin bu durumu iktidara karşı kullanmak isteyebileceğini ileri sürdü.

Haksız yere kesilen trafik cezalarının toplumsal hoşnutsuzluğu artırdığını belirten milletvekili, "Moskova'da Street Falcon (Sokak Şahini) tipi kameraların kullanımda olması nedeniyle çok ciddi bir protesto eğilimi var" dedi. 

Başkanlık idaresine sistemin gözden geçirilmesi talebiyle başvuruda bulunan Lısakov'a taksicilerden de destek geldi. Taksiciler sendikası, yolcu indirip bindirirken kameralar nedeniyle yedikleri cezalardan şikayetçi oldu. Belediye yetkilileri ise kameraların çalışmasında herhangi bir problem olmadığı iddiasında.

Konuyu haberleştiren Kommersant gazetesi, sokak lambasına benzeyen Street Falcon (Sokak Şahini) tipi kameraların yasak bölgelerde 10 saniyenin üzerinde duraklayan araçlara 3 bin ruble (270 TL) ceza kestiğini yazdı. 

19.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi