Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da 'Putin ürünleri' furyası

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Rusya'daki ve dünyadaki popülaritesini girişimciler fırsata çevirdi. Rus liderin adının ve yüzünün süslediği ürünlerin üretim ve satışı başlı başına bir sektör haline geldi. Rus ordusunun resmi tedarikçisi Voentorg'un yarattığı Armiya Rossii (Rus Ordusu) markası, üzerinde Putin'in resmi ve "İnsanların en kibarı" yazısı basılı tişörtler üretmeye başladı. Bu ve benzeri yazıların süslediği tişörtlerin satış fiyatı 1590 ruble, yani 25 dolar.

Markanın sattığı bir diğer "Putin ürünü" de devlet başkanının Tuva gezisi sırasında giydiği tarzda ceketler. Ürünün satış fiyatı ise 7 bin 90 ruble (110 dolar). Putin'in aynı gezide giydiği pantolonlar da "Putin pantolonları" adı altında 75 dolardan (4 bin 790 ruble) alıcı buluyor.

Gündelik kıyafet üreticisi Black Star da ürünlerini Putin suretleriyle süsleyen markalardan biri. Ünlü Rus rap yıldızı Timati'ye ait markanın "Putin yüzlü" tişörtleri Moskova ve Riga'da 35 dolar, yani 2 bin 300 rubleden satışa sunuluyor.

St. Petersburg merkezli çikolata üreticisi Shokobox da üzerinde Putin'i ağlarken, bir köpeği kucaklarkan ya da benzer pozlarda betimleyen çikolataları 2,5 ile 3 dolar (170-200 ruble) arasında değişen fiyatlardan müşterilerle buluşturuyor.

Putin ürünlerinin Moskova'da satın alınabileceği bir diğer yer de turistlerin uğrak noktası Arbat Sokağı. Eski Arbat üzerindeki hediyelik eşya satıcılarında "Putinli ürünler" satın alınabiliyor.

Son olarak, Çinli e-ticaret sitesi AliExpress üzerinden çok sayıda matruşka, kahve fincanı, yastık, çorap, poster ve benzeri ürüne ulaşmak mümkün.

12.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi