Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Rusya neden turizmde Türkiye'nin başarısını yakalayamıyor?"

“Türkiye, Rusya ile aynı büyüklükte ve çeşitlilikte doğal alanlara sahip olmasına rağmen, bu ükedeki turistlerin yüzde 87’sini yabancılar oluşturuyor. Biz yanlış yoldayız” Rusya’da Sppressa.ru sitesinde yer alan Anton Çablin imzalı analizde, “Rusya’nın turizm konusunda Türkiye’yi örnek alması” gerektiği fikri savunuldu.

Türkiye’de yılın ilk dokuz ayında tatil yapan 41,5 milyon turistin yalnızca 5,1 milyonunun Türk vatandaşı olduğuna dikkat çeken Rus gazeteci, “Türkiye devleti, çok farklı ülkelerden turist çekmeyi sağlayan hizmet ekonomisi yaratmayı başardı. Rusya’yı bu konuda engelleyen ne?” diye yazdı.

Rusya’da turizmin kalkındırılmasından sorumlu devlet yetkililerinin “hantallığının” ve gerekli yatırımların yapılmamasının ülkenin bu alanda Türkiye’nin seviyesini yakalayamamasına yol açtığını savunan Çablin, Rusya’nın turizm alanında yeniliklere uyum sağlayamadığını belirtti.

Yapılan bir anket, Rusya vatandaşlarının yüzde 65’inin bu sene maddi yetersizlikleri nedeniyle tatil yapamadığını gösterdi. 

Bu yılın ik dokuz ayında ülkeyi ziyaret eden yabancı turist sayısı ise 4,3 milyon kişi civarında.

12.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi