Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rus ekonomisine yaptırım freni: "Hayatta kalınabilir, ama büyüme olmaz"

Rusya’da yaptırımların etkisiyle büyüme temposu yavaşlayan ekonomiyi hareketlendirmek için hükümetin formül arayışları sürüyor. Uzmanlar, "Yaptırımlar varken hayatta kalınabilir, ama büyüme olmaz” görüşünde. Moskovski Komsomolets gazetesinin haberine göre, Başbakan Medvedev başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, ekonomik kalkınmayı hızlandırmak için ek önlemleri masaya yatırdı.

Rusya GSYH’sinin geçen sene yüzde 2’nin biraz üzerinde büyüdüğünü, 2019’da ise bu göstergenin daha kötü durumda olduğunu belirten Medvedev, “Yeni ekonomi planı ulusal projelerin tekrarı olmamalı. Ekonomik büyümede istikrar gerekiyor” dedi.

Devlet Başkanı Putin de kısa süre önce hükümet yetkilileriyle bir araya geldiği toplantıda, ekonomik büyümenin 2021 yılında yüzde 3’ün üzerine çıkması hedefini dile getirmişti.

Gazeteye değerlendirmede bulunan öğretim görevlisi İgor Nikolayev, “Yaptırımlar yalnızca siyasiymiş ve ekonomik büyümeye hiç etkisi yokmuş gibi yapılmamalı. Yaptırım politikalarından vazgeçilmesi, ekonomik temeli güçlendirmenin ilk adımı olabilir. Yaptırımlar varken hayatta kalınabilir, ama büyüme olmaz” yorumunu yaptı.

10.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi