Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Bazı yabancılar Rusya'ya sokulmuyor"

Rusya Askeri Savcılığı, FSB'nin anayasal düzeni koruma ve terörizmle savaştan sorumlu birimi ZKSiBT hakkında soruşturma başlattı. Yolsuzluk haberleri veren Pasmi.ru'da çıkan habere göre, savcılık, bazı FSB yetkililerinin, işadamlarının isteği üzerine yabancı pasaportlu rakiplerini kara listeye alarak ülkeye girişlerine izin vermedikleri iddialarını araştırıyor.

Soruşturmanın Ekim Devrimi'nden sonra Rusya'dan ayrılmış bir ailenin kızı olan ve Rusya'da da iş yapan Ukraynalı bir iş kadınının şikayeti üzerine başladığına dikkat çekildi. İddialara göre, iş kadının Ukrayna'ya gitmesini fırsat bilen ortakları, bazı FSB görevlilerine rüşvet vererek kadının adının terör listesine aldırdı ve Rusya'ya yeniden giriş yapmasına engel oldu.

Rosbalt haber portalı da daha önce benzer bir vakanın yaşandığını, Rus kökene sahip olmakla birlikte yabancı ülke vatandaşı olan bir iş insanının Kremlin'le bağları sayesinde problemi çözdüğünü aktarıyor.

Konuya yakın kaynaklar, FSB yetkililerinden, giriş yasağı kararları ile ilgili dökümanları talep eden savcılığın, bazı kara liste kararlarının gerçekten de "temelsiz" olduğuna kanaat getirdiğini bildirdi.

5.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi