Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'nın en lezzetli çikolatası

Rusya'da satılan en sağlıklı ve lezzetli siyah çikolatalar belirlendi. Rusya Tüketiciler Birliği Ekspertiz Merkezi Roskontrol'ün yaptığı incelemede, Alpen Gold, Osobıy, LUKS Babayevski (Krasnıy Oktyabr), Dove, Auchan, Vdohnoveniye, Globus ve LUKS Babayevski (Babayevski Kontsern) markalarına ait ürünler 60 farklı kritere göre değerlendirildi. 
 
Kurumdan yapılan açıklamada, LUKS Babayevski (Babayevski Kontsern) çikolatasının sağlık testini geçemediği bilgisi yer aldı. Markanın ürününde mezofil bakterilerine rastlandı.

Diğer markalar sağlık testinden geçer not alırken, lezzet testlerinde çeşitli eleştirilere maruz kaldı. Buna göre, Osobıy marka çikolataların ağızda ekşi bir tat bıraktığı not edildi. Dove, Vdohnoveniye ve Alpen Gold'da ise çikolata tadı yetersiz bulundu. Auchan marka çikolataların ağza yapışkanlık hissi verdiği tespit edilirken Globus markasına "kakao tozu" tadı bıraktığı eleştirisi yöneltildi.

Değerlendirme sonucu en lezzetli çikolataları LUKS Babayevski (Babayevski Kontsern) ve LUKS Babayevski (Krasnıy Oktyabr) markalarının ürettiği açıklandı. Ancak ilk marka sağlık testinde sınıfta kaldığı için kara listeye alınırken Krasnıy Oktyabr fabrikasının ürünü "en lezzetli çikolata" ilan edildi.

4.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi