Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da yabancılar nerelerde yaşıyor? Avrupalılar merkezde, Türkler...

Moskova’ya farklı ülkelerden gelerek yerleşen yabancılar ev kiralamak için hangi semtleri tercih ediyor? Komsomolskaya Pravda’nın araştırmasına göre, başkentte Avrupalı göçmenler genelde merkezdeki pahalı daireleri, Ukraynalı ve Orta Asya ülkelerinden gelen göçmenler ise MKAD çevre yolu dışındaki daha uygun daireleri kiralıyor.

Gazete, önde gelen emlak şirketlerinin verilerine dayanarak, başkentte hangi ülkelerin vatandaşlarının hangi semtlerde daha yoğun olarak yaşadıklarını belirledi.

Buna göre merkez semtlerde genelde ABD’den, AB ülkelerinden, Japonya’dan, Çin’den ve Tayvan’dan gelen yabancılar daire kiralıyor.

Ukraynalılar çoğunlukla başkentin doğu semtlerinde, Kırgızlar kuzey ve kuzeybatı, Ermenistan vatandaşları güneybatı semtlerinde yaşıyor. 

Özbekler ve Tacikler ise kuzey, doğu ve güney semtlerinde daha yoğun olarak bulunuyor. Çinlilerin de merkezin yanı sıra batı ve güneydoğu semtlerinde daha fazla daire kiraladıkları belirtiliyor.

Bu arada Moskova'da Türkler arasında en fazla rağbet gören bölgeler ise başkentin güneybatı ve batı bölgeleri olarak dikkati çekiyor.  

21.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi