Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da 4 gün mesaiye adım adım

Rusya'da bir süredir gündemde olan haftalık iş günü sayısını beşten dörde indirme önerisi şimdi de Çalışma Bakanlığı'nda tartışılıyor. Bakanlık yetkilileri bu hafta bir araya gelerek 4 günlük mesai rejimini test etme konusunu değerlendirecek.

4 günlük mesai rejiminin "ulusal üretkenliği arttırma" projesinde yer alan tarım, imalat sanayi, bilim ve inşaat şirketlerinde denenmesi gündemde.

İzvestiya gazetesine demeç veren Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Pyotr Zaselski, "İşletmelerde çalışanlar mesainin yüzde 30-40'lık bölümünde hiçbir şey yapmıyor. Amacımız iş gününü kısaltmak değil, çalışanların işte oldukları süreyi faydalı hale getirmek" şeklinde konuştu.

Zaleski, dört günlük çalışma rejimine geçiş için elde somut parametreler bulunmadığını, geçiş planının ancak rejim çok sayıda şirkette denendikten sonra şekilleneceğini söyledi. Konuyla ilgili veri eksikliği bulunduğunu belirten Bakan, "Tabloyu görmek için istatistiğe ihtiyacımız var" dedi.

17.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi